'Zoom In' רב תרבותי בצל הקורונה

ביום שני האחרון זכינו להעביר פעילות מיוחדת שעוד לא זכינו ליזום – אירוע דיגיטלי, פתוח לכולם בתוכנת ה-'Zoom'. בהחלט תוצאה של היצירתיות וההגבלות שנגזרות עלינו עקב הקורונה.
קיימנו כ-4 הרצאות קצרות על הקורונה מנקודת מבט רב-תרבותית למול 60 צופים סקרנים שזכו גם לשאול שאלות את המרצים ולכתוב הערות בצ'אט במהלך ההרצאה.
לטעמנו היה מרתק, אבל אל תקחו את המילה שלנו, מוזמנים ומוזמנות לצפות בהרצאות שצירפנו כאן במאמר.

תומר אוסישקין – איך יוצאים מהמשבר הכלכלי במודעות רב תרבותית?

הדובר הראשון באירוע הדיגיטלי שלנו הוא תומר אוסישקין, סטודנט להיסטוריה ופילוסופיה בתכנית חכמה באוניברסיטת חיפה ורכז הדיגיטל שלנו. הוא דיבר על המשבר הכלכלי שישראל (וכל העולם) נכנסת אליו בעקבות הקורונה, על איך אפשר להתמודד איתו ויעשה השוואה בינו לבין ההתמודדות עם המשבר הכלכלי הגדול של 1929, התמודדות ששינתה את ארה"ב למשך 50 שנה והשלכותיה החברתיות והתרבותיות מורגשות עד היום. נשאל את השאלה איך מתמודדים עם המשבר במודעות רב תרבותית ואיך דואגים שאחריו הפערים בין החברה היהודית לשאר הקבוצות האתניות והדתיות בישראל יצטמצמו ולא יורחבו.

קובי דנן – איך שורדים בבידוד בלי אינטרנט? החברה החרדית בימי הקורונה

הדובר השני באירוע הדיגיטלי שלנו הוא קובי דנן, פעיל חברתי בחברה החרדית בחיפה, שותף במיזם פלוגתא ומנחה בתכנית שאג"י – מיזם השבטים למפגשי חרדים-חילונים עם עמותת מבט.

קובי שיתף אותנו בדרכי ההתמודדות עם הקורונה בחברה החרדית, על הפילוגים והוויכוחים סביב ההנחיות וההתאמות, מה החששות בציבור החרדי לקראת ליל סדר כל כך בלתי שגרתי ואיך שורדים בידוד בלי אינטרנט?

אנואר אלשיחה – מעבר לתרבות – התמודדות רגשית בזמני משבר

הדוברת השלישית באירוע הדיגיטלי שלנו היא אנואר אלשיחה, מורה לתקשורת רגשית, שלאחרונה הצטרפה לצוות העמותה וכעת מרכזת את קהילת הבוגרים שלנו (עוד עדכונים מרגשים על זה בהמשך!).

אנואר שאלה האם יש לזהות ולרקע התרבותי שלנו השפעה על ההתמודדות הרגשית עם מצב הקורונה? מה קורה בעולם הפנימי שלנו כשהעולם החיצוני משתנה? איפה נמצאת ההזדמנות שלנו לעשות קפיצת הגשמה מקצועית?
היה מרתק!

אביה באבא חזן – חזית אזרחית נשית – כשהרווחה מפסיקה לתפקד

הדוברת הרביעית והאחרונה באירוע הדיגיטלי שלנו היא אביה באבא חזן, חברת תנועת תרבות, מדריכת גרעין, מארגנת צעדת השרמוטות בשנים האחרונות ופעילה פמיניסטית מוכרת.

אביה דיברה על המאבק של 'לוט"ם – היחידה ללוחמה בטרור המגדרי' נגד רצח נשים, על חשיבות שירותי הרווחה בזמני משבר, על אלימות מגדרית בזמן סגר ואבטלה, על התמודדות עם אלימות מגדרית בזמן הקורונה בשאר העולם ועל מה צריך לעשות בארץ כדי להציל חיי נשים.

בין הדוברים והדוברות הנהדרים שהרצו על שלל אספקטים רב-תרבותיים של הקורונה הנעימה את זמננו נעמי מגני מפרוייקט 'פוזיטיב' שמארח ויוצר אירועי תרבות רב-תרבותיים ורב-לשוניים כבר 8 שנים, עם קטעים מוזיקליים נפלאים!

אנחנו מקווים, להמשיך לעשות אירועים נוספים כאלו, לאו דווקא בגלל מצב החירום, ואולי כבר בחודש הבא. עד אז מוזמנים לכתוב לנו מה הייתם רוצים לראות באירוע כזה, איזה הרצאות ואיזה נושאים. אנו מודים לשגרירות ארה"ב על התמיכה בפיתוח קהילת השיח הבין תרבותי של מבט. חג פסח שמח! 🙂

מי אנחנו

עמותת מבט – מודעות בחברה תרבותית – מפתחת הזדמנויות מפגש וזירות פעולה נוספות. המתודולוגיה של מבט מבוססת על מודלים מחקריים וניסיון מצטבר, וניתנים להתאמה וליישום במקומות עבודה, ארגוני בריאות, קבוצות ספורט וגופים נוספים שבהם נפגשות אוכלוסיות מגוונות.

מקום מפגש ולמידה קהילת מבט

כתובתנו – שדרות המגינים 32 , חיפה

מבט בפייסבוק

מוזמנות.ים לעקוב בקבוצת קהילת מבטבדף הפייסבוק ובאינסטגרם ולקרוא ולהתעדכן בדיווחים מהשטח באתר ובלוג מבט, וגם במייל עם ניוזלטר מבט

לוח אירועים קרובים

שוף אל נוף
ארוחת ערב קהילתית
ג׳אם פוזיטיב לראש השנה
נקודת מפגש - פורום המשפחות
ראש השנה
יום כיפור
סוכות

הצטרפות לאירועי קהילה

מוזמנות ומוזמנים
ליצור קשר ולהצטרף לפעילות במפגשים ואירועים, להרוויח בלמידה משותפת ועשייה חברתית.

( הצטרפות ניוזלטר והרשמה לאירועים
👇 ממש כאן )