קורס פיתוח מקצועי אונליין – קהילת מבט ועולם העבודה

אנחנו מתרגשות לספר לכם על הפרוייקט החדש של קהילת מבט – קורס פיתוח מקצועי אונליין המועבר בחינם דרך הזום בימי שלישי בערב לאורך ספטמבר.

בסקר הצרכים שערכנו בקרב בוגרי העמותה עלה שנושא ההשתלבות, ההתמצאות והכניסה אל עולם העבודה, הן בחיפוש אחר כלים והן בסוגיות הרב-תרבותיות המורכבות שעולות ממנו, בוער בכם. המשבר הכלכלי המחריף וההגבלות החונקות את שוק העבודה בוודאי גם הם מגבירים את הצורך בליווי, הדרכה ושיח על נדבך החיים הזה בו רובנו נבלה את רוב יומנו ורוב חיינו הבוגרים.

לכן בנינו קורס ניסיוני וייחודי המועבר בחינם דרך הזום לקהל הנרשמים (ולאחר מכן לצפייה בכל עת בקבוצת הקהילה שלנו בפייסבוק) שמנסה לשלב בתוכו גם כלים פרקטיים להתמודדות אישית בשוק העבודה, החל משלב החיפוש וכלה במיצוי הזכויות בה, וגם שיח, דיון וביקורת על האופן בו הוא פועל ויחסי הכוחות המעמדיים, המגדריים והתרבותיים בתוכו.

הקורס פותח בשיתוף פעולה עם המרכז לפיתוח קריירה והיחידה למעורבות חברתית באוניברסיטת חיפה והוא כולל 5 מפגשים, בכל יום שלישי של חודש ספטמבר בשעה 19:30 והוא מתקיים בשפה העברית.

הקורס מותאם לסטודנטים, לבעלי תארים, למחפשי עבודה בתחילת דרכם ולאנשים שכבר שוחים בעולם העבודה ומעוניינים לצבור עוד ידע וכלים בתוכו.

מי משקר יותר בקורות חיים? ואיך בונים אותם

במפגש הראשון התעסקנו בכתיבת, שיפוץ ועריכת קורות חיים בהנחיית אלין מהמרכז לפיתוח קריירה והעלנו שאלות על תפקידם של קורות חיים, על 'שקרים' בקורות חיים ועסקנו בתגובות בדיון על תסמונת המתחזה והקשר בין מעמד חברתי לשקרים בקורות חיים.

מוזמנים ומוזמנות לצפות בהרצאה הראשונה בסדרה:

קורס פיתוח מקצועי – קורות חיים ואיך בונים אותם

אנחנו נרגשים לפתוח את @קורס פיתוח מקצועי אונליין | دورة تنمية مهنية عبر الانترنت שלנו עם הרצאה על קורות חיים ואיך בונים אותם בשיתוף המרכז לפיתוח קריירה אוניברסיטת חיפה ו- מנהיגות חברתית.זו ההרצאה הראשונה כחלק מסדרה של חמש הרצאות על כלים לעולם העבודה.ההרצאה הראשונה תועבר בפייסבוק לייב ותהיה פתוחה לקהל הרחב, בעוד שאר ההרצאות יהיו בהשתתפות קהל הנרשמים בזום.במהלך ההרצאה מומלץ לשאול שאלות ולנהל דיון בתגובות ונשתף את הידע והנסיון שלנו אחת עם השנייה. לאחר ההרצאה אתם מוזמנים להכנס לקבוצת הקהילה שלנו, קהילת מבט – שיח רב תרבותי, שם ננהל שרשור ייעוץ עזרה והנחייה בקורות החיים עם אלין.הירשמו לקורס ותוזמנו להשתתף בהרצאות הבאות – shorturl.at/fkrW6לאיוונט ולפרטים נוספים – shorturl.at/rswOX

פורסם על ידי ‏עמותת מבט Amutat Mabat‏ ב- יום שלישי, 1 בספטמבר 2020
מי משקר יותר בקורות חיים? ואיך בונים אותם

איך לנצח ראיון עבודה למרות שכל החוקים נגדך

במפגש השני התעסקנו בראיונות עבודה ואיך לנצח אותם. דיברנו על שפת גוף, על השאלות ששואלים המראיינים בראיונות עבודה ומה הן מחפשות לגלות, דיברנו גם על החשיבות בהתכוננות לראיון עבודה ועל מה כדאי לעשות לפני שמגיעים לראיון וענינו על שאלות של המשתתפים בסוף על שלל קשיים וקושיות שנתקלתם בהם בוודאי בעבודה.

ההרצאה המלאה זמינה לצפייה בקבוצת הקהילה שלנו

מתוך ההרצאה: איך לנצח ראיון עבודה למרות שכל החוקים נגדך

עולם התעסוקה פוסט-קורונה ואיך מתכוננים אליו

במפגש השלישי עסקנו בעולם העבודה אחרי הקורונה, רעיונות על איך הוא יראה ומה ניתן לעשות כדי להתכונן אליו. לאחר ההרצאה של אלין מהמרכז לפיתוח קריירה תומר, כותב התוכן של העמותה דיבר על עתיד עולם העבודה בכתיבה הסוציאליסטית העכשווית ועל איך יכולות להראות גרסאות שונות של עולם ללא עבודה.

ההרצאה המלאה זמינה לצפייה בקבוצת הקהילה שלנו

ניאו-פיאודליזם – האם זה עתיד כלכלת האנושות?

ההרצאות הבאות

ההרצאה הבאה בסדרה היא:

22.09 – לא תדע – לא תקבל. כל מה שצריך לדעת על זכויות בעבודה

ובה נתוודע יחד דרך עו"ד לענייני עבודה על הזכויות המגיעות לנו במקום העבודה. יינתן זמן גם לשאלות שלכם על זכויות ומיצוי זכויות שלכם במקום העבודה.

אחריה נקיים את ההרצאה האחרונה בסדרה:

29.09 – לא מוצאים עבודה באפליקציה נטוורקינג במגזר השלישי

בהרצאה הזו ליאור שורר, מנכ"ל העמותה וליאן נג'מי, יזמת חברתית של פרוייקטים לעידוד תעסוקת נשים ערביות, ידברו על החשיבות של נטוורקטינג להשגת עבודה במגזר השלישי ואיך מבצעים אותו. זו הרצאת חובה לכל מי שרוצה לעבוד בעמותות וארגונים ללא מטרות רווח.

להרשמה לקבלת קישור השתתפות בזום להרצאות הבאות

————
הקורס בתמיכת היחידה למעורבות חברתית אוניברסיטת חיפה ובהנחיית המרכז לפיתוח קריירה אוניברסיטת חיפה.
אירועי קהילת מבט בתמיכת שגרירות ארה"ב בישראל.

מי אנחנו

עמותת מבט – מודעות בחברה תרבותית – מפתחת הזדמנויות מפגש וזירות פעולה נוספות. המתודולוגיה של מבט מבוססת על מודלים מחקריים וניסיון מצטבר, וניתנים להתאמה וליישום במקומות עבודה, ארגוני בריאות, קבוצות ספורט וגופים נוספים שבהם נפגשות אוכלוסיות מגוונות.

מקום מפגש ולמידה קהילת מבט

כתובתנו – שדרות המגינים 32 , חיפה

מבט בפייסבוק

מוזמנות.ים לעקוב בקבוצת קהילת מבטבדף הפייסבוק ובאינסטגרם ולקרוא ולהתעדכן בדיווחים מהשטח באתר ובלוג מבט, וגם במייל עם ניוזלטר מבט

לוח אירועים קרובים

שוף אל נוף
ארוחת ערב קהילתית
ג׳אם פוזיטיב לראש השנה
נקודת מפגש - פורום המשפחות
ראש השנה
יום כיפור
סוכות

הצטרפות לאירועי קהילה

מוזמנות ומוזמנים
ליצור קשר ולהצטרף לפעילות במפגשים ואירועים, להרוויח בלמידה משותפת ועשייה חברתית.

( הצטרפות ניוזלטר והרשמה לאירועים
👇 ממש כאן )