הפלגה רב-תרבותית – חוויה חד-פעמית

אנחנו שמחות לספר לכם על אחת הפעילויות המלהיבות שהפקנו הקיץ, ובוודאי החווייתית ביותר ביניהן – הפלגה רב-תרבותית בספינה החברתית!

זכינו לקחת את הסטודנטים והסטודנטיות שלנו להפלגה קהילתית עם 'מפרשים – הספינה החברתית' אחרי תקופה של המון פעילות קהילתית דיגיטלית ווירטואלית. סוף סוף מפגש פיזי ראשון לבוגרים ופעילים שבאו לסגור את הקיץ בהפלגה משותפת.

ארגון מפרשים מייצר מסעות קבוצתיים בים על סיפונה של ספינת מפרש גדולה וייחודית. המסע הימי הקבוצתי משמש ככלי רב עוצמה להובלת שינויים חברתיים, ולאחר שיצאנו להפלגה של צוות העמותה לסיכום שנת הפעילות החלטנו להזמין גם את הסטודנטים להצטרף לחוויה המיוחדת.

עבודת צוות על הסיפון

כמו החיים עצמם, גם הסירה של מפרשים לא שטה מעצמה, וכדי להפליג ביחד נדרשנו גם לעבוד ביחד, למשוך חבלים, להניף מפרשים ולכוון את ההגה. וכמו בחיים עצמם, יש גם אתגרים – מחלות ים וחששות – והשמחה הגדולה היא להתמודד איתם במשותף.

אבל אולי הכי משמח היה לפגוש מחדש בוגרי תכניות מהרבה קמפוסים שונים, שנפגשו לראשונה כקבוצה חדשה, ומיד יכלו לתקשר ולעבוד ביחד כחבורה. בסוף ההפלגה עוד ישבנו לארוחת ערב ושיחה, ושם היה מאוד מעניין לשתף ולשמוע מה מביא אנשים לחזור ולחפש את החוויה המשותפת, ואת ההזדמנות לעשות דברים עם קהילה יותר מגוונת מקהילות החיים ההומוגניות והמקומיות שלנו.

מפליגים אל האופק

זאת ההזדמנות שלנו ליצור קהילה רחבה, מגוונת ועשירה, שבה נוכל ליצור פעילות בכל תחום שחשוב לחברים – מהפלגה חווייתית, אירועי תרבות ומוסיקה, ועד סדנאות לפיתוח מקצועי ואישי. אנחנו מזמינות אתכם להצטרף אלינו לתהליך בניית הקהילה ולעצב איתנו בית ליוזמות חברתיות ומפגש רב-תרבותי. 

להצטרפות לקבוצת הפייסבוק שלנו – קהילת מבט – שיח רב תרבותי
לדף הקהילה שלנו ולהרשמה לעדכוני קהילה


תודה ל'מפרשים' על הפלגה נהדרת ולשגרירות ארה"ב בירושלים על התמיכה בפיתוח הקהילה!