פוזיטיב חיפה לייב – (עוד) חודש של הופעות דיגיטליות

כבר כתבנו רבות על פוזיטיב, הפרוייקט המשותף שלנו ושל היחידה למעורבות חברתית באוניברסיטת חיפה, אשר מפיק אירועי תרבות מוזיקליים רב-תרבותיים שמהווים כבר 8 שנים מקום מפגש מקרב, מכיל וקליל לבני תרבויות שונות ומצליחים ליצור שותפות יהודית-ערבית מתוך אהבה למוזיקה, לאומנות ולחיים.

בעקבות ההצלחה המסחררת של סבב ההופעות הדיגיטלי הקודם שליווה אותנו לאורך מאי צוות פוזיטיב הפיק סבב נוסף וטוב לא פחות, ששודר בחודש האחרון מידי יום שלישי ב-Facebook Live.

לצפייה בסבב ההופעות הקודם המלא

למקרה שפספסתן, או שתרצו לשמוע שוב, הבאנו לכם את ההופעות המלאות לצפייה כאן.

נוסטלגיה

הם גדלו בכפר אחד אך הגורל לא הפגיש ביניהם עד שנים לאחר מכן.
החיים הובילו כל אחד בדרכו שלו, ושנים רבות עברו לפני שהמוסיקה חיברה ביניהם.
שלושה מוסיקאים מכפר ג׳ת במשולש, מוחמד בדראן נגן העוד, איברהים ותד – כלי הקשה, והזמרת מראם ותד – אבו קאעוד. הקבוצה קיבלה חיים עם בואו של האמן היפואי, אמין סאיג והכינור.
מפגישה מקרית וספונטנית נשמעו מנגינות מתקופת הפריחה הייחודית של הקלאסיקה הערבית, החל בפיירוז ו- ודיע אלסאפי מלבנון, דרך סבאח פח׳רי והפולקלור הסורי, עד לגאוני הקלסיקה המצרית מוחמד עבד אל ווהאב ואום קולתום.
״נוסטלגיה״ זה לא רק שם או כינוי, זו היא תשוקת ליבם של מוסיקאים אלה לאומנות חסרת זמן, אומנות ערבית ותיקה.

פורסם על ידי ‏‎Positive Haifa‎‏ ב- יום חמישי, 20 באוגוסט 2020

Kabatash – קבטש

חברי קבטש למדו אצל גדולי המורים למוסיקה מסורתית בתורכיה, יוון ובולגריה, וחיים ונושמים את מוסיקת המקאם המזרחי.
ההרכב הכניס אותנו לחאפלה משובחת מהכפרים של אסיה הקטנה, הטברנות של יוון, ההרים של בולגריה וחצרות המלכים באימפריה העות'מנית.

מעיין צפריר – שירה
בן דגוביץ' – כלי הקשה
אריאל ברלי – לאבטה
לילי-אן בצלאל – נאי טורקי/ערבי
מארק קירז'נר – בס

פורסם על ידי ‏‎Positive Haifa‎‏ ב- יום חמישי, 27 באוגוסט 2020
הדואט של עופר מזרחי ומאיו שבירו

מירה עווד ميرا عوض

מירה עווד מייצרת מוסיקת פיוג׳ן ערבית, איתה היא מופיעה בכל העולם. ההופעה בנויה מרפרטואר מקורי, שירים פרי עיטה של עווד, לרוב בשפה הערבית; עם נגיעות של אנגלית ועברית.
מירה מלווה ע"י הגיטריסט שי אלון.

מירה עווד בהופעה | عرض غنائي مع ميرا عوض

אנו שמחים לארח את | מירה עווד – Mira Awad | בהופעה אקוסטית – 03.09.20 בשעה 21:00.מירה עווד Mira Awad מייצרת מוסיקת פיוג׳ן ערבית, איתה היא מופיעה בכל העולם. ההופעה בנויה מרפרטואר מקורי, שירים פרי עיטה של עווד, לרוב בשפה הערבית; עם נגיעות של אנגלית ועברית.מירה מלווה ע"י הגיטריסט שי אלון. לטעימה קטנה מכל הטוב הזה: https://www.youtube.com/watch?v=EOtKyAa6Tv4&list=RDEOtKyAa6Tv4&start_radio=1—-פוזיטיב היא יוזמה השואפת ליצור מפגשי מוזיקה, אמנות ותרבות משותפים בין קהילות שונות. התכנית מנוהלת על ידי סטודנטים מתרבויות שונות מאוניברסיטת חיפה בשיתוף פעולה עם עמותת מבט Amutat Mabat, והיא פועלת ללא מטרות רווח.

פורסם על ידי ‏‎Positive Haifa‎‏ ב- יום חמישי, 3 בספטמבר 2020
מירה עווד

שורול'ה – Chorolê

ההרכב שורו׳לה הוא שילוב של מוזיקאים ישראלים וברזילאים מהמובילים בארץ, שחברו יחד בעקבות אהבתם המשותפת למוזיקה ברזילאית. שורו’לה פיתחו עם הזמן את הסאונד המיוחד שלהם, שילוב של סגנון השורו המסורתי עם מוזיקת הג׳אז, השפעות אתניות ומוזיקה ישראלית. ההרכב משלב בוירטואוזיות את הקלאסיקות של הסגנון (טיקו טיקו, ברזילריניו), עם מוזיקה מקורית ועם עיבודים ברזילאים למוזיקה ישראלית. המוזיקאים בהרכב מנגנים בכלים ייחודיים לסגנון: פנדיירו, גיטרה 7 מיתרים (סצ׳י) וקווקיניו.

סלעית להב – חליל, סקסופון ואקורדיון
ניר שטיינברג – גיטרה 7 מיתרים
דניאל רינג (ברזיל) – קווקיניו
עודד אלוני – פנדירו וכלי הקשה
יונתן הדס – קלרינט

שורול׳ה – אנסמבל השורו הישראלי בהופעה – מוזיקה ברזילאית

אנו שמחים לארח את – שורול׳ה אנסמבל השורו הישראלי בהופעה – 10.9.20 שעה 21:00.ההרכב שורו׳לה הוא שילוב של מוזיקאים ישראלים וברזילאים מהמובילים בארץ, שחברו יחד בעקבות אהבתם המשותפת למוזיקה ברזילאית. שורו’לה פיתחו עם הזמן את הסאונד המיוחד שלהם, שילוב של סגנון השורו המסורתי עם מוזיקת הג׳אז, השפעות אתניות ומוזיקה ישראלית. ההרכב משלב בוירטואוזיות את הקלאסיקות של הסגנון (טיקו טיקו, ברזילריניו), עם מוזיקה מקורית ועם עיבודים ברזילאים למוזיקה ישראלית. המוזיקאים בהרכב מנגנים בכלים ייחודיים לסגנון: פנדיירו, גיטרה 7 מיתרים (סצ׳י) וקווקיניו.סלעית להב – חליל, סקסופון ואקורדיוןניר שטיינברג – גיטרה 7 מיתריםדניאל רינג (ברזיל) – קווקיניועודד אלוני – פנדירו וכלי הקשהhttps://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=rMMBPCFmoL4&feature=emb_logo—-פוזיטיב היא יוזמה השואפת ליצור מפגשי מוזיקה, אמנות ותרבות משותפים בין קהילות שונות. התכנית מנוהלת על ידי סטודנטים מתוכנית מנהיגות קהילתית יהודית ערבית, מהיחידה למעורבות חברתית באוניברסיטת חיפה בשיתוף פעולה עם עמותת מבט, והיא ללא מטרות רווח.

פורסם על ידי ‏‎Positive Haifa‎‏ ב- יום חמישי, 10 בספטמבר 2020
שורול'ה

אנחנו הכי גאות בעולם בצוות של פוזיטיב וכבר לא יכולות לחכות להופעות הבאות!


מיזם ‘פוזיטיב’ בהפקת התכנית למנהיגות קהילתית יהודית-ערבית באוניברסיטת חיפה ובתמיכת קרן לוי לאסן.
אירועי קהילת מבט בתמיכת שגרירות ארה”ב בישראל.