סמינר בהר הכרמל עם תכנית המנהיגות היהודית-ערבית

רצינו לספר לכן ולכם על הסמינר המהמם והיפהפה שקיימנו בתחילת החודש עם קבוצת הדיאלוג שלנו באוניברסיטת חיפה בשיתוף היחידה למנהיגות קהילתית יהודית ערבית באוניברסיטת חיפה. הקבוצה המגוונת והמקסימה נפגשה לאורך כל השנה האחרונה, אחת לשבוע, באופן דיגיטלי דרך תוכנת הזום. כעת, לקראת סוף השנה האקדמית ובזכות הירידה בתחלואה וההקלות בהנחיות השמירה על הבריאות זכינו להפגש לחגיגה של טבע, משחק ומוזיקה בחניון הכלניות בכרמל.

המעגל מתוח במיוחד תחילה

היה מאוד משמח ומרגש להיפגש עם הסטודנטים פנים אל פנים לאחר סמסטר וחצי בזום. נזכרנו עד כמה החוויה פשוטה במרחב הפיזי, להכיר ולדבר אחד עם השני,  להתחבר לטבע ופשוט להיות יחד. לאחר כמה משחקי פתיחה והתרוצצות משותפת במזג האוויר מאיר הפנים ציינו את חג האביב, יום שווין האביב, ודיברנו על המשמעויות שלו בתרבויות שונות. הסטודנטים והסטודנטיות הכינו יצירות פלסטיות מהטבע שהביעו את השאיפות והאיחולים שלהם לתקופת האביב. חלק מהאיחולים היו רוגע, חוזקה, יופי, זוגיות, אהבה ושלום.

עומדות בשורה – פחות מתוח

סיימנו את היום בסדנת קול ותנועה מהנה וחווייתית. הסטודנטים והסטודנטיות התחלקו לקבוצות, כתבו, הלחינו ורקדו לצלילי שירים הקשורים לחוויות שלהם בתוכנית המנהיגות. גילינו כשרונות מוזיקליים ותנועתיים שהתחבאו בסטודנטים ובסטודנטיות המוכשרים אשר עד עתה פגשנו רק על המסך, והתרגשנו מאוד לשמוע את חוויותיהם המשותפות ולחזות בחברויות הרב-תרבותיות שנרקמו במהלך השנה.

כשיש מחצלת אין כבר מתח בכלל – ועוד עם כזה נוף!

לכבוד חג האביב אנו נאחל לעוד הרבה מפגשים משמחים ומהנים כמו זה, ושבקרוב המפגשים הפיזיים יחזרו להיות שגרת הפעילות שלנו ושדווקא המפגשים הדיגיטליים יהפכו לאירועים מיוחדים וראויים לציון.


תודה רבה לשותפינו באוניברסיטת חיפה, לרונית רז, רכזת התכנית למנהיגות קהילתית יהודית ערבית ולחגית הלמר, מנהלת היחידה למעורבות חברתית.

מי אנחנו

עמותת מבט – מודעות בחברה תרבותית – מפתחת הזדמנויות מפגש וזירות פעולה נוספות. המתודולוגיה של מבט מבוססת על מודלים מחקריים וניסיון מצטבר, וניתנים להתאמה וליישום במקומות עבודה, ארגוני בריאות, קבוצות ספורט וגופים נוספים שבהם נפגשות אוכלוסיות מגוונות.

מקום מפגש ולמידה קהילת מבט

כתובתנו – שדרות המגינים 32 , חיפה

מבט בפייסבוק

מוזמנות.ים לעקוב בקבוצת קהילת מבטבדף הפייסבוק ובאינסטגרם ולקרוא ולהתעדכן בדיווחים מהשטח באתר ובלוג מבט, וגם במייל עם ניוזלטר מבט

לוח אירועים קרובים

שוף אל נוף
ארוחת ערב קהילתית
ג׳אם פוזיטיב לראש השנה
נקודת מפגש - פורום המשפחות
ראש השנה
יום כיפור
סוכות

הצטרפות לאירועי קהילה

מוזמנות ומוזמנים
ליצור קשר ולהצטרף לפעילות במפגשים ואירועים, להרוויח בלמידה משותפת ועשייה חברתית.

( הצטרפות ניוזלטר והרשמה לאירועים
👇 ממש כאן )