ברכת-פסח-נלסון-מנדלה

ניוזלטר מבט – אביב תשפ"ג

חגים מבורכים לכל חברינו ושותפינו!

בימים אלו של אביב בהם חלים מועדי הרמדאן, הפסח, הפסחא ונבי שועייב, אנו בוחרים לציין את החגים והמועדים כהזדמנות להיכרות ואחווה. במיוחד בימים אלו, אנו מזמינים להצטרף למפגשים מקרבים וללמידה משותפת, בשיח מכבד, ועל בסיס רצון להיכרות, הבנה וכבוד אל זהותו של האחר.

בתקופה הקרובה בכל תכניות מבט חברים ערבים ויהודים יקיימו ויובילו מפגשים ואירועים משותפים – בקבוצות המפגש, בקמפוסים ובקהילה. אירוע 'החג של חגי האביב' המרכזי שלנו יתקיים בשכונת עין הים – ואדי ג'ימאל בחיפה, במתכונת איפטאר-מימונה לציון הרמדאן, הפסח, הפסחא והמימונה. מוזמנים להצטרף לסיור של 'שוף אל נוף' עם ד"ר כמיל סארי, ארוחת איפטר עם קינוחי מימונה, והופעת פוזיטיב מיוחדת בשילוב מוזיקה מרוקאית וערבית.

אנחנו מודים על הזכות שיש לנו להמשיך ולפעול למען שינוי חברתי, בקבוצות המפגש והדיאלוג, ובפיתוח קהילת מבט לשיח בין תרבותי, ושמחים לשתף בכמה דוגמאות מן העשייה בשטח, ולהזמין להזדמנויות קרובות של מפגש בין תרבותי ולמידה משותפת.

בין קבוצות המפגש והדיאלוג של מבט באקדמיה, נשמח לשתף הפעם בשותפות באוניברסיטת בן גוריון בנגב, שם זכינו השנה לחדש את הפעילות לאחר שנות הקורונה. בזכות תמיכה חשובה של הפדרציה היהודית של מטרו ווסט פתחנו קבוצת דיאלוג לסטודנטים יהודים וערבים אשר גם התנדבו ופעלו עם תלמידים בבית הספר הדו-לשוני הגר בבאר שבע, ובסמסטר האביב שהחל לאחרונה נפתחו עוד שתי קבוצות – קבוצת מפגש חרדי-חילוני, וקבוצת עשייה חברתית יהודית-ערבית שתוביל מיזמים בין תרבותיים, סיורים ואירועים בקמפוס ובקהילה.

בקהילת מבט לשיח בין תרבותי אין רגע דל – במיזם הסיורים המשותף שוף אל נוף הספקנו לסייר ולבקר  בכפר ראג'ר על גבול לבנון, בחג של החגים בחיפה, בסיור ליקוט ובישולי שדה בחורבת אושה ויער שפרעם, בסיור בין-דתי בעוספיא, וגם בטיול יומיים של  'חיבורים במדבר' בנחל צאלים במדבר יהודה.

במיזם 'שפה כגשר' פועלים כיום כ-70 משתתפים שלומדים עברית וערבית מדוברת בזוגות ומפגשים קבוצתיים; במיזם 'נקודת מפגש' מתקיימים מפגשים דו-שבועיים בנושאי השעה בהנחיית עמיתים של סטודנטים חיפאים, ובמיזם 'פוזיטיב' זכינו לארח את האקטיביסטית האמריקאית מהוגני ג'ונס ואת בית סיסטם עאלי לסדנת ספוקן וורד והיפ הופ, ולפתוח ליין חדש של ג'אם סשן משותף.

הפיתוח הכי משמח שלנו השנה הוא תכנית ההכשרה למובילי קהילה רב תרבותית, שבה קבוצה של פעילות ופעילים נפגשים ללמידה משותפת בנושאים של פיתוח קהילה, יזמות חברתית ורב תרבותיות. תכנית ההכשרה הרחבה משלבת סיורים ומפגשים עם ארגונים ופעילים בשטח ובקרוב מתקדמים ליזום רעיונות חדשים ולהוביל מיזמים נוספים בקהילה. צפו להפתעות ולעדכונים 😊

מוזמנות ומוזמנים להמשיך לעקוב בקבוצת קהילת מבט, בדף הפייסבוק ובאינסטגרם ולקרוא את סיכום הפעילות שלנו לשנת 2022 ובלוגים נוספים באתר מבט. מקווים להמשיך ולראות אתכם איתנו במפגשים ואירועים, בלמידה משותפת ועשייה חברתית, למען חברה פלורליסטית ומכילה, של כולנו.

"כי להיות חופשי אין משמעו רק להשליך את הכבלים של עצמך, אלא לחיות בדרך המכבדת ומגדילה את החופש של האחר"

עמותת וקהילת מבט