מסע קבוצתי במדבר קהילת מבט

מסע חיבורים במדבר קהילת מבט

בסופשבוע חם של סוף חודש מאי יצאנו להרפתקה חדשה – מסע חיבורים במדבר של קהילת מבט. מסע טבע משותף לסקרנים האוהבים לצעוד בשבילים ולגלות את היופי של הטבע, בשילוב פעילויות של היכרות אישית וגיבוש קבוצתי באמצעות החיבור לטבע. מבחינתנו זה היה גם ניסיון ראשון במודל חדש, מיוחד ומאתגר של פעילות רב תרבותית משותפת.

יצאנו להרפתקה עם קבוצה של כ-15 חברים – בוגרי תוכניות וחברים ותיקים בקהילת מבט, ביחד עם מצטרפים חדשים שהתלהבו מן האפשרות להצטרף למסע בקבוצה המשותפת.

ביום הראשון נפגשנו בשדה בוקר, טיילנו בשעות אחר הצהריים בנחל חווארים, ובערב הגענו לחניון הלילה בשטח. הכנו ארוחת שישי משותפת – האוכל שמבושל על מדורות במדבר תמיד הכי טעים – וישבנו לשיחות ארוכות לתוך הלילה מסביב למדורה. נהנינו מאור-הירח (הכמעט) מלא, וקסם הלילה אפשר הרבה זמן איכות משותף.

מסע חיבורים למדבר - סביב בלילה מדברי קסום
מסע חיבורים למדבר – סביב בלילה מדברי קסום

בבוקר היום השני קמנו לפני הזריחה כדי לצאת לדרך לפני השעות החמות. טיפסנו את מעלה דיבשון, התארחנו לתה וקפה באוהל בדואי ברמת המדבר, ובסופה של הליכה לא קלה הגענו לעין עקב.

"סוד יופיו של המדבר – העיר הנסיך הקטן – שהוא צופן אי שם בחובו מקור מים חיים." (אנטואן דה סנט-אכזופרי)

ועין עקב בהחלט מהווה הפתעה נהדרת, לטבילה מרעננת בבריכה בעומק 7 מ'.

מסע חיבורים למדבר - עין עקב
טבילה מרעננת במים חיים מסע חיבורים למדבר – עין עקב

כך מספרת אחת המשתתפות: "שהינו במדבר למשך יומיים.. התנתקנו מהעולם והיינו בטבע עם חברים חדשים וותיקים בקהילת מבט. ביום הראשון היה מפגש גיבוש של הקבוצה ושיחקנו משחקי היכרות, בלילה בישלנו ביחד ארוחת ערב טעימה במיוחד, ולאחר מכן ישבנו סביב המדורה ושיתפנו ברגשות ובמחשבות.

ביום השני התעוררנו מוקדם, אכלנו ארוחת בוקר והתחלנו את המסלול שדרש כושר ומאמץ אך בו זמנית היה נעים וכיפי, בסוף המסלול הגענו לעין עקב, שם השתעשענו במים קרים ונהנינו ביחד. זו הייתה חוויה בלתי נשכחת, מאתגרת ויוצאת דופן."

תודה לאביה, ליאת ואמיר – בוגרי קורס טיפול בהרפתקה בווינגייט שיזמו והובילו את המסע, ולכל המשתתפות והמשתתפים האמיצים! אחרי הניסיון הראשון והמוצלח אנחנו מתכוונים להמשיך עוד ועוד מסעות דומים, להיפגש ולבלות ביחד גם בשטח.

פעילות קהילת מבט מתאפשרת בתמיכת שגרירות ארה"ב וקרן משפחת איצקוביץ', שותפינו החדשים והמצוינים לפיתוח הקהילה.

לקבלת עדכונים לגבי סיורים נוספים של 'שוף אל נוף' והזדמנויות נוספות למפגש בין תרבותי, הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של: 'קהילת מבט שיח רב תרבותי' או חפשו בפייסבוק ובאינסטגרם 
'קהילת מבט שיח רב תרבותי' – קבוצת הפייסבוק

מי אנחנו

עמותת מבט – מודעות בחברה תרבותית – מפתחת הזדמנויות מפגש וזירות פעולה נוספות. המתודולוגיה של מבט מבוססת על מודלים מחקריים וניסיון מצטבר, וניתנים להתאמה וליישום במקומות עבודה, ארגוני בריאות, קבוצות ספורט וגופים נוספים שבהם נפגשות אוכלוסיות מגוונות.

מקום מפגש ולמידה קהילת מבט

כתובתנו – שדרות המגינים 32 , חיפה

מבט בפייסבוק

מוזמנות.ים לעקוב בקבוצת קהילת מבטבדף הפייסבוק ובאינסטגרם ולקרוא ולהתעדכן בדיווחים מהשטח באתר ובלוג מבט, וגם במייל עם ניוזלטר מבט

לוח אירועים קרובים

שוף אל נוף
ארוחת ערב קהילתית
ג׳אם פוזיטיב לראש השנה
נקודת מפגש - פורום המשפחות
ראש השנה
יום כיפור
סוכות

הצטרפות לאירועי קהילה

מוזמנות ומוזמנים
ליצור קשר ולהצטרף לפעילות במפגשים ואירועים, להרוויח בלמידה משותפת ועשייה חברתית.

( הצטרפות ניוזלטר והרשמה לאירועים
👇 ממש כאן )