פסטיבל פוזיטיב: כשמשהו חיובי מחבר ביננו

היכן יכולת ביום אחד לצפות במופע מחול הודי, להפגש לשיחה אינטימית על ספר, להתנסות בסדנת בישול של אוכל ערבי ולהקשיב להופעות מוסיקה בעברית, ערבית, אנגלית ואמהרית?
אלה היו רק חלק מהפעילויות שהוצעו ב'פסטיבל פוזיטיב' ביפו, בקיץ האחרון, פסטיבל שחשף את הפוטנציאל של היכרות עם עושר תרבותי מגוון יחד עם מפגש בין-אישי קהילתי, וכל זאת בסביבה האינטימית של 6 בתים ביפו. 
הפקת הופעות ביתיות או אירועים אחרים המתקיימים עבור קהל מצומצם בבתים, הם חלק מטרנד עולמי, והתאמת הרעיון לסצנה המקומית בארץ היא פרי יוזמתם של צמד חברי הילדות  רונאל קרן ואיתמר לוריא.  הם התחילו מבאר שבע, בה התגוררו כסטודנטים, והמשיכו במקומות אחרים בארץ.
לאחר המעבר לעיר המעורבת יפו, רונאל ואיתמר ביקשו לפנות לכיוון רב תרבותי, ועל כן פנו לעמותת מבט, אשר מלווה אתם מאז.  אירוע פוזיטיב ראשון ביפו התקיים בשני בתים בינואר 2015, ולאחר מכן הוחלט להרחיב לאירוע גדול יותר של 6 בתים באוגוסט האחרון, שבו השתתפו למעלה מ- 300 איש.

אנחנו יודעים היטב מה מפריד ביננו – חילוקי דעות פוליטיים, דעות קדומות, פחד מאלימות, דת ותרבות שונים מ"שלנו". אנחנו גם יודעים שהתוודעות לתרבות ומוסיקה של האחר יכולים להעשיר אותנו ולחבר ביננו. רונאל ואיתמר, בליווי עמותת מבט, מקווים להרחיב ולהביא את הרעיון של פוזיטיב למקומות נוספים  וכעת בודקים אפשרות לקיים אירוע דומה בחיפה, בשיתוף סטודנטים מתוכניות מבט.

עמוד הפייסבוק של פוזיטיב

שתף